Részlet: Síklaky István: LÉTBIZTONSÁG ÉS HARMÓNIA c. könyvéből:
(236-342. oldal:) Javaslat az alkotmány-helyreállítás folyamatára
Síklaky Istvánnak, a Magyar Alkotmányossági Jószolgálati Testület tagjának a Fáy Árpád vezette ALKOTMÁNYOSSÁGI MŰHELY ÉS FÓRUM TÁRSASÁG anyagainak felhasználásával készült vitaindító tervezete
Miért kell helyreállítani az alkotmányosságot?
(Mi kell és mi nem kell Magyarország népének?)
NEM KELL a GDP (nemzeti össz-pénzforgalom) állandó növelése, NEM KELL a külföldi tőke becsábítása, NEM KELL a világpiaci versenyképesség erőltetése, mert mindezek arra szolgálnak, hogy a bankokat és az exportot a kezükben tartó multikat és hazai multimilliomos kiszolgálóikat továbbgazdagítsák az ország népe nagy többségének továbbszegényedése árán.
KELL a történelmi alkotmány, a Szent Korona eszme visszahelyezése az ország társadalmi rendjének alapjává, és így az 1944-es német megszállással megszakadt jogfolytonosság helyreállítása, mert erre az alapra épülhet a független, jóléti Magyarország.
A történelmi alkotmány alaptételei
(Kiindulópontok az Alkotmány-helyreállító Nemzetgyűlés számára)
A magyar történelmi alkotmány, a Szent Korona eszme azoknak az együttélési, erkölcsi szabályoknak az összessége, amelyek történelmünk folyamán beivódtak népünk tudatába, amelyek meghatározzák az állampolgárok és az állam vezetői kölcsönös viszonyát. Ezek a szabályok - bár időről időre egyes elemei meghatározott szövegekben is kifejeződtek, mint a vérszerződésben, az Aranybullában, az 1948-49. évi sarkalatos törvényekben - lényegében népünk tudatában élnek, ezért "fölülről" hatalmi szóval nem változtathatók meg. Ezek csak a nép közös tudatában módosulhatnak, hozzáigazítva az együttélési szabályokat a korszakos történelmi változásokhoz. Az ország alkotmányos alaptörvénye és minden más jogszabálya jogszabálya ehhez a közös tudatunkban élő történelmi alkotmányhoz kell, hogy igazodjék.
Az alkotmányos hagyományt, a Szent Korona eszmét a továbbiakban hat alaptételben fejezzük ki, és mindegyikhez hozzáfűzzük, milyen irányt mutatnak időszerű nemzeti sorskérdéseink megoldásához.
A történelmi alkotmány, a Szent Korona eszme első alaptétele:
MAGYARORSZÁG ÖRÖK SZABADSÁGA
(Hungaria semper libera)
Sem a kormány, sem az Országgyűlés, sem bármilyen népszavazás nem jogosult lemondani a magyar nép - a mai és jövendő nemzedékek - szuverenitásáról, önrendelkezési jogáról, szabadságáról. Kormány, Országgyűlés, népszavazás csak olyan ügyekben fogadhatják el nemzetközi vagy nemzetek feletti szervek Magyarországra (is) vonatkozó döntési jogát, amelyek több ország, vagy az egész emberiség alapvető érdekeire, életfeltételeire vonatkoznak. (Ilyenek például a Kárpát-medence vízszabályozása, vagy a Föld légkörének torzulása ellen ható szabályok.) Az Európai Unióhoz való csatlakozási szerződés meghatározó pontjai ellentétben állnak ezzel az alaptétellel, és így érvénytelenek.